Hacettepe Üniversitesi kampüsü içindeki küçük ofisimizi ve depomuzu Mustafa Kemal Mah. 2142. Sokak No: 18/1 olarak değiştirdik. Yaklaşık 4 yıldan beri bulunduğumuz adresimizi değiştirmek bizim için de hem duygusal olarak hem de iş yükü olarak oldukça zor oldu. Fakat ofisimize gelip bizlerle tanışan arkadaşlarımızın da hak vereceği üzere küçük ofisimize artık sığmakta oldukça zorluk çekiyorduk. Hiç birimiz endüstri mühendisi olmamıza rağmen endüstri mühendisliğinin sınırlarını iyice zorlayarak toplam 50 m2 lik iki küçük odaya ofisimizi ve depomuzu en verimli şekilde sığdırmaya çalışmıştık. 4 yıllık süreçte 50 m2 ye o kadar çok eşya sığdırmışız ki hiçbir yeni eşya almadan hatta bir kısmını emekliye ayırarak toplam 5 bölmeli ve hacimsel olarak nerdeyse 3 kat büyüklükte yeni ofisimize sığmakta bile oldukça zorlandık. 


Adresimizi değiştirirken bir yandan da sizlere sunduğumuz hizmet kalitesini daha da arttırabilmek amacı ile artık eskimiş olan ve bir değişime ihtiyaç duyan roboweb.net satış sitemizin de ara yüzünü değiştirmeye karar verdik. Bu sebeple eşyalar yeni ofise taşınırken bizler de kucağımızda bilgisayarlarımız ile sitemizi yenileme işine giriştik. Taşınma sürecini tam olarak geçtiğimiz hafta bitirebildik, haftasonu yenilenen roboweb.net’in testlerini bitirip bu hafta başından itibaren de sizlere sürpriz yaparak yeni bir arayüz ile karşınıza çıktık. Eski arayüzümüz genel olarak sizin tarafınızdan beğeniliyordu fakat hem sitenin yavaşlığı hem görsel eksiklikler hem de eklemek istediğimiz yeni özellikler sitenin eski hali ile çözüme kavuşturabileceğimiz işler değildi. Bu sebeple yine çok beğeneceğinizi düşündüğümüz yepyeni ve modern bir arayüz ile karşınıza çıkıyoruz.


Yeni arayüzümüzün giriş sayfası aşağıya doğru büyümekte o nedenle sayfanın alt kısımlarına göz atmayı unutmayın. Sitenin sağ üst tarafından (aşağıdaki resimde kırmızı kutucuk içinde) üyelik girişinizi ya da yeni üyelik tanımlama işleminizi yapabilirsiniz. Heman altında alışveriş sepetini görebilirsiniz (resimde mavi kutucuk). Alışveriş sepetinin sol tarafında ortalanmış olarak arama motorunu bulabilirsiniz (Resimde yeşil kutucuk). Arama motorumuz sayesinde site içinde bulmak istediğiniz ürünü yazarak ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Optimizasyon çalışmalarımız devam ettiğinden arama kısmı için, daha kullanışlı bir arama motorunu 1-2 hafta içinde sizlerin kullanımına açabilmeyi planlıyoruz. Alışveriş sepeti ve arama motoru kısmının hemen altında siyah şerit içinde aradığınız ürüne kolayca ulaşabilmenize yardımcı olabilmesi için ürün menümüz mevcut (Resimde sarı kutu). Herhangi bir ürün grubuna tıkladığınız zaman eğer varsa alt menü açılacaktır. Alt menüler sayesinde aramanızı biraz daha daraltabilirsiniz. Arama menüsünün altında size görsel duyurularımızı yaptığımız banner bölümü mevcut. Bu bölümü yeni sitemizde daha sık kullanacağız. Banner bölümüzün altında çok satılan 6 ürünü görebilirsiniz. Öne çıkan ürünlerin altında daha sıklıkla kullanmayı planladığımız ve sizler içinde faydalı olacağını düşündüğümüz blog kısmı mevcut. Bloglarda yayınlacak haberler, yeni ürün tanıtımları, ürün karşılaştırmaları vb. konuları mail adresinizde de görmek isterseniz hemen bu bölümün altında yer alan duyuru bölümüne mail adresinizi yazarak abone ol’a basmanız yeterli olacaktır. Sitemizin en alt kısmında ise eski sitede olduğu gibi müşteri hizmetleri, hakkımızda, bize ulaşın gibi menüler mevcut.Yeni sitemiz ile birlikte artık ürünlere kolayca yorum yapabileceksiniz. Ürünlerin beğendiğiniz/beğenmediğiniz yönlerini, aklınıza takılan kısımları belirterek hem bizim sorularınıza daha hızlı dönüş yapabilmemizi hem de başka kullanıcıların sizin deneyimlerinizden faydalanmasına katkıda bulunabiliceksiniz.


Yeni adresimizde de MNG kargo ile çalışmaya devam ediyoruz. Fakat maalesef ki kargo firmamız taşınma hediyesi olarak ücretlere “cüzi” bir zam yaptı. Biz de çok üzülerek bu zammı siz değerli müşterilerimize yansıtmak zorunda kaldık. 150 TL üzeri ücretsiz kargo fırsatımız hala devam etmektedir.


Ürünlerin fiyatlarını yeni sitemizde KDV dahil olarak gösteriyoruz. Bu sayede ödemeniz gereken miktarı doğrudan görebileceksiniz.


Sitemizin yeni arayüzü ve alt yapısı için epey bir mesai harcadık. Ancak hala bazı noktalarda ufak tefek aksaklıklar yaşanabiliyor. Bu yaşanacak aksaklıklar için şimdiden sizlerden özür dileriz. Yaşadığınız sorunlarla ilgili bizlere bildirim vererek bunları en kısa zamanda düzeltmemizde bize yardımcı olduğunuz için şimdiden bütün kullanıcılarımıza teşekkür ederiz. Hepinize eğlenceli projeler ve keyifli alışverişler diliyoruz.